منوی دسته بندی

نفرات برتر جشنواره استانی هنرهای تجسمی و خوشنویسی نماز معرفی شدند.

فراخوان این دوره از جشنواره در دو بخش هنرهای تجسمی و خوشنویسی در اوایل آذرماه 1399 منتشر و بخش خوشنویسی شامل رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث بود.

در پایان مهلت ارسال آثار ، 118 اثر خوشنویسی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد، 55 اثر در رشته ی نستعلیق، 42 اثر در  رشته ی شکسته نستعلیق، 14 اثر در رشته ی نسخ و 7 اثر در رشته ی ثلث بودند.

در روزهای 6، 7 و 8 بهمن ماه داوری آثار توسط استادان بزرگوار محمد حیدری ، سید علی سجادی، سید حیدر موسوی و نظامعلی مرادی با دقت بسیار انجام و نتایج آن به شرح ذیل اعلام گردید.

در رشته ی نستعلیق آقای مصطفی تاجیان از همدان نفر اول، آقای بهزاد نوعی از بهار نفر دوم، آقای مهدی اسماعیلی از  همدان نفر سوم و آقایان محمد بیگدلی از همدان، صمد سوری از  نهاوند و هادی هنر دوست از همدان به عنوان شایستگان تقدیر معرفی شدند.

 

در رشته ی شکسته نستعلیق آقایان کریم حمیدی از اسدآباد و کیوان کاظمی از همدان مشترکا نفر اول و آقای علی جعفری از تویسرکان نفر دوم و خانم لیلا صاحبی از همدان به عنوان نفر سوم انتخاب شدند. در این رشته آقایان محمدرضا شریفی  از ملایر و سعید سعادتی از همدان به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

 

در رشته های نسخ و ثلث علیرغم اینکه تعداد آثار ارائه شده به حد نصاب مطلوب دبیرخانه نرسیده بود اما کیفیت برخی از آثار قابل چشم پوشی نبود به همین دلیل در رشته ی ثلث آقای علی سلطانی از همدان به عنوان برگزیده ی برتر خط ثلث، خانم نرگس بنائی از ملایر به عنوان برگزیده ی برتر خط نسخ و خانم لیلا خزایی از همدان به عنوان شایسته ی تقدیر خط نسخ انتخاب شدند.

 

آیین اختتامیه این جشنواره به دلیل رعایت پروتکل بهداشتی به صورت محدود در روز 12 بهمن برگزار و این مراسم به صورت زنده از شبکه های اجتماعی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان پخش، و با اهدا لوح و جوایز  نقدی به برگزیدگان خاتمه یافت.

 

انجمن خوشنویسان همدان ضمن تبریک به برگزیدگان، آرزو می کند تمام مردم سرزمینمان ایران، علی الخصوص هنرمندان گرامی در این روزهای سخت مبارزه با کرونا در صحت و سلامت کامل باشند.

 

ضمنا نمایشگاهی از آثار راه یافته به مرحله ی دوم جشنواره برپا می شود که زمان و مکان نمایشگاه متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

تصاویری از داوری آثار را می توانید در ادامه همین مطلب مشاهده بفرمایید.